Finansal Çözümler İçin BCtracer

Blockchain ile Güveni Geri Kazanımlar ve Finansal Zararları Azaltmak

Blockchain teknolojisi ile ihracat ve ithalat firmalarının, akıllı sözleşmelerle klasik finansal araçlara gerek kalmadan ödeme ve lojistik gibi süreçleri otonom bir şekilde bürokrasiden uzak aracısız olarak gerçekleşmesi beklenmektedir. Blockchain teknolojisi sayesinde ticaret hacimleri büyüyüp ürünler daha hızlı gönderilirken, ödemeler uygulama aracılığıyla gerçekleşebilecektir.

Gayrimenkul sektöründe blockchain teknolojisi sayesinde tapu işlemleri daha süratli ve kolay olarak gerçekleştirilecek ödemeler daha güvenli yapılabilecektir. Yapı denetim süreçlerinin güvenilir olarak izlenmesi ve yönetilmesi blockchain teknolojisi yapılabilecektir.

Blockchain teknolojisinin sigorta sektöründe kullanımı birden fazla taraf arasındaki çok sayıda karmaşık işlemlerden kaynaklanan sorunların aşılmasında maliyetleri düşürecek ve gelişmiş işlem hızı sayesinde sağlıklı taahhüt ve fiyatlandırma sunabilecektir. Blockchain teknolojisinin barındırdığı kripto ve şeffaflık özelliği sahtekârlığın azaltılmasına katkı sağlayacaktır.

"Blockchain teknolojisinin birçok sektörde olduğu gibi finans sektöründe de büyük dönüşümlere yol açması beklenmektedir. Kredi raporlama, aracısız sınır ötesi işlemler, daha hızlı, daha doğru ve daha ucuz hale gelecektir. Bankalar katılımcılar arasında akıllı sözleşmeler yapmak, verimliliği ve şeffaflığı artırmak için ticaret finansmanı platformlarında blockchain kullanacaktır. Bankalar ve diğer finansal kurumların blockchain tabanlı kimlikler kullanarak bireylerin kolay bir şekilde tanımlanmasını sağlayacak, müşteriyi tanımlayan bilgiler güvence altına alınacak, bankalar dolandırıcılıktan korunacak ve doğrulama süreci önemli ölçüde hızlanacaktır."

Artan düzenleyici gereksinimler ve görevdeki aksaklıklar, kurumların uyanık, uyumlu ve rekabetçi kalmasını gerektirir.

Online Destek

Randevu alın

Çankaya Mahallesi Cinnah Caddesi No:71/7
09:00 - 18:00