Lojistik Çözümler İçin BCtracer

Blockchain ile Güveni Geri Kazanımlar ve Finansal Zararları Azaltmak

Blockchain teknolojisi lojistik zincirindeki tüm tarafların ürünlerini ve üretim zincirini izlemesine olanak tanımaktadır. Veri tabanlarında saklanan bilgilere müdahale edilememesi ve üçüncü taraflarca değiştirilememesi sayesinde blockchain teknolojisi taşımacılık takibinde tüm mevcut çözümlerden çok daha güvenlidir. Blockchain, ticari mal kayıpları ile mücadelede, sahtekârlık, yanıltıcı yazılımlar, yolsuzluk, maddi kayıplar ve takip güvenilirliği ile ilgili sorunların aşılmasında ön plana çıkmaktadır.

Blockchain uygulamaları envanter ve stok takibindeki idari süreçleri hızlandırır ve tedarik zinciri verilerinin etkin olarak denetlenmesini sağlayarak maliyetleri azaltır. Lojistik süreci paydaşlarının süreci değiştirilemez ve şeffaf olarak takip edebilmesini depolama şartlarının kalite standartlarına uygunluğunun yönetilmesine imkân sunar

Günümüzde gıda ve içecek üreticileri paketleme ve ambalajlardan daha fazla izlenebilirlik, ürün bilgisi beklemektedir. Artık ambalajlar tam ölçekli veri taşıyıcıları haline dönüşmektedir. Her ürünün paketi üzerindeki taranabilir kodlar tüm değer zinciri boyunca ürünün izlenmesini mümkün kılmaktadır. Paket bilgileri sayesinde üreticiler herhangi bir ürünün geçmişini ve konumunu takip ve izleme olanağına sahip olacakları için pazar performansını ve olası sorunları anlık olarak yönetebilecektir.

Lojistik şirketler tüm işlemleri online sistemler üzerinden yapabilirken, aynı zamanda çoklu onay mekanizması ile daha kaliteli ve şeffaf hizmet verebileceklerdir. Lojistik yönetimi kapsamı içine girebilecek sigortacılık ürün işlemleri, teslimat, evrak yönetimi, ödeme gibi konularda karşılaşılan problemlerin giderilebilmesi bu teknoloji ile ortadan kaldırılabilecektir.

Mal veya malzemelerin merkez noktasından varış noktasına taşınması ve depolanması süreçlerinde blockchain teknolojisi sayesinde lojistik faaliyetlerin ilişkilerinin doğrudan ve hızlı olarak gerçekleşmesi sağlanacaktır. Malzeme tedarikçileri, üreticileri, lojistik, distribütörler, perakendeciler, bankalar, sigorta şirketleri, gelen ve giden gümrükler, tarafından üretilen veriler blockchain üzerine inşa edilmiş akıllı sözleşmeler ile doğru olarak işlenecek ve gerçekleştirilen işlemler merkezi olmayan veri tabanına değiştirilemeyecek şekilde aktarılacaktır.

Artan düzenleyici gereksinimler ve görevdeki aksaklıklar, kurumların uyanık, uyumlu ve rekabetçi kalmasını gerektirir.

Online Destek

Randevu alın

Çankaya Mahallesi Cinnah Caddesi No:71/7
09:00 - 18:00