Sağlık İçin BCtracer

Zamandan, Paradan ve Hayattan Tasarruf Etmek İçin Blockchain'den Yararlanma

Blochchain teknolojileri yaygın olarak tedarik zincirlerinde kullanılmaya başlanmıştır. Blockchain teknolojisinin sunduğu güven ve şeffaflık sağlık sektöründe çok daha kritik bir önem taşımaktadır. Sahte ilaç piyasasındaki artış nedeniyle insanların bu ilaçlardan zarar görmemesi için blockchain tabanlı teknolojilerin yaygın olarak kullanılması kaçınılmazdır. Blockchain’in yapısı sayesinde üreticiler, lojistik şirketleri, toptancılar, reçete yazanlar, eczaneler ve hastalar şeffaf bir şekilde ilaçları takip edebilecek.

Blockchain teknolojisi sayesinde reçete ve ilaç dozu takibi titiz takip gerektiren süreçlerde her bir hasta için hastalığın evresi ve hastanın özellikleri baz alınarak dozajlar özelleştirilebilecek ve reçetelerin takibi şeffaf ve güvenli olarak yapılabilecektir. Hastaya verilen ilaçların etkileri geri bildirim almak için eş zamanlı olarak gözlenebilecektir.

Her bir hasta için ilaç dozu kişiselleştirilmiş olarak ayarlanabilecek, özel sağlık kayıtları bir hastanın tüm verisini içerecek ve belirli şartlar ve kurallar ile ilgililerin kullanımına açık olacak blockchain teknolojisi ile güvenilir olarak kayıt altına alınacak. Sağlık çalışanlarının performansları değiştirilemez ve şeffaf olarak takip edilebilecektir. 

Blockckhain teknolojisinin kullanımı ile tedarik zinciri yönetimi, kimlik yönetimi, kontrat ve lisans yönetimi, doküman ve kayıt yönetimi gibi alanlarda sürat ve güvenilirlik sağlanabilecektir. Hasta memnuniyeti etkin ve güvenilir rapor sistemleri ile artırılabilecektir.

"Sağlık hizmetlerinde Blockchain uygulamaları, ilaç üretim dağıtım süreç takibi, hasta kaydı erişim ve kontrolü, talepler ve ödeme yönetimi, araştırma verileri doğrulaması ve finansal denetim ve şeffaflık değişimi doğrultusunda hasta, doktorlar ve sağlık kurumları için yardımcı programlar sunar. "

Sağlık sektöründeki yıkıcı değişiklikler, katılımcıların uyanık, uyumlu ve rekabetçi kalmasını gerektirir.
Online Destek

Randevu alın

Çankaya Mahallesi Cinnah Caddesi No:71/7
09:00 - 18:00