Tarım Endüstrisinin Geleceğini Şekillendiriyoruz

BCtracer, tohum kaynağından başlayarak tarımsal ürünlerin tüm yaşam döngüsünü izlemek üzere tasarlanmış ilk yerli uygulamalardandır.

Üretici bilgisi, üretim yer bilgileri, konum bilgisi, tohum bilgisi, ekim tarihi, ziraat mühendislerince yapılan kontroller, miktar, tür ve tarih olarak kullanılan gübre ve ilaç bilgileri, hasat zamanı değiştirilemez bir şekilde girilerek tüm paydaşlarca bilgi sahibi olunması sağlanır.

Toprak, ürün, yaprak ve su analiz raporları yetkililerince girilerek üretilen ürünün tüketici tarafından güven ve gönül rahatlığıyla kullanılabilmesi sağlanır. Reçetelerin takibi ve sertifikasyon gereklilikleri titizlikle takip edilir.

Üretilen ürünlerin hasat edildikten sonra depolama alanlarına ve/veya toptancı/perakendeciye ulaşması aşamasında geçen süre, taşıma koşulları, hız bilgileri, soğuk zincir bütünlüğü anlık olarak takip edilerek kayıt altına alınır. Müşteri satış organizasyonunu ve iş gücü planlamasını yapabilmek adına yükün bulunduğu yer ve tahmini teslim süresi bilgilerine ihtiyaç duymaktadır. Lojistik sürecindeki ürünler hakkında anlık bilgi alınabilmesi ile yükün izlenebilirliği ve dolayısıyla müşteri memnuniyetini doğrudan etkileyecek bir hizmet sağlanır.

Ürünlerin depolara giriş ve çıkış zamanları, depolama koşullarında oluşan anlık değişiklikler takip edilmekte, ürünlerin tazeliği garanti altına alınmakta olası gecikmelere müdahale etme imkânı doğmakta aynı zamanda envanter takibi yapılabilmektedir.  

Son tüketicinin ürünlere karşı güvenini tesis etmek üzere müşterinin mobil uygulama vasıtasıyla ürünün tedarik süreci hakkında bilgi sahibi olması sağlanarak müşteri memnuniyeti elde edilir. Mahsulün üretildiği tarladan, tüketiciye kadar olan tüm sürecin anlık olarak görülebilmesini sağladığından, olağanüstü durumlarda perakendecilerin yalnızca gerek gördüğü tedarikçilerden ürünlerini geri çağırabilmesini ve bunu en hızlı şekilde gerçekleştirebilmesini mümkün olmaktadır.

Blockchain teknolojisi ile sağlanan izlenebilirlik sayesinde, pazarda rakiplere karşı çok önemli bir avantaja sahip olunmakta ve tüketicilere yönelik çok değerli PR imkânı sağlanmaktadır. Ürünlerin tedarik zincirinde nerede ve ne kadar zaman harcadığı izlenebildiğinden, tedarik süreci optimum şekilde planlanabilmektedir.

BCtracer Tarafından Yeni Blockchain Destekli Tarımsal İş Ağının Tanıtımı

İzlenebilirlik
BCtracer, her türlü ürünün üretim döngüsünü takip eden bir blockchain iş ağıdır. Platform, satın alma sürecinin tüm paydaşlarının, ürünlerin tedarik zincir yolculuğunu izleyebilmesini sağlayarak, süreci güvenilir bir şekilde takip etme imkânı sunar.
Yönetim ve Gözlem
Platform, üretimden satışa kadar olan tedarik zincir süreç bilgilerine eksiksiz erişim sayesinde kendi operasyonlarınızı optimize etmenize olanak sağlar. Etkileşim ve gerçek zamanlı bilgi alışverişi, tüm tarafların hızlı ve güvenli bir şekilde süreci izlemesine olanak tanır.
Marka Güvenliği ve Sürdürülebilirlik
Ürünlerde izlenebilirliğin olmaması tüketici güvenini ve müşteri sadakatini olumsuz yönde etkilemektedir. İzlenebilirlik, sahteciliği engelleyerek üreticinin markasının ve itibarının korumasına yardımcı olur. Özellikle gıda güvenliği gereği olabilecek geri çağırma durumlarını kolaylaştıran platform, yeni pazarlara girme ve yeni müşteriler kazanmak adına işletme risklerini azaltarak sürdürülebilirliğe katkı sağlar.
Entegrasyon
BCtracer şirketinizin süreç yazılımları (BPM, CRM, B2B) ve ERP sistemlerine kolaylıkla entegre edilebilir. Kullanıcı ara yüzleri iş verimliliğini olumlu etkileyecek ergonomik ve esnek bir yapıda hazırlanmıştır.
Şeffaflık
Uygulama, tedarik zincirinin tüm katılımcılarına sunduğu şeffaflık ile güven ortamı sağlar. Ne tükettiklerini bilmek isteyen tüketiciler üretim sürecinin şeffaflığı sayesinde güvenle ürünü tercih eder. Çiftçiler, üreticiler, lojistikçiler, distribütörler ve alıcılar tek ve güvenli bir platformda verilere ulaşabilir.
Operasyonel Verimlilik
Ürün izlenebilirliği tedarik zinciri katılımcılarının performanslarının artmasını sağlar. Ürün takibindeki iyileştirmeler hata oranlarını düşürür, ürün seçim doğruluğunu arttırır, iş akışı daha etkin bir şekilde yönetilir ve belge yönetimi kolaylaştırılır.
Gıda -içecek sektöründe; BCtracer uygulamasının kullanımı ile tedarikçilerin gelir kayıpları engellenirken, marka değeri korunacak, pazarlama yetenek ve süreçleri izlenerek geliştirilebilecek, müşteri açısından güvenilir ürün kullanma memnuniyeti sağlanabilecektir.
Ulusal ve uluslararası sertifikasyon süreç gereklilikleri blockchain uygulaması ile etkin, verimli ve daha güvenilir yönetilip izlenebilecektir.
Online Destek

Randevu alın

Çankaya Mahallesi Cinnah Caddesi No:71/7
09:00 - 18:00